Ένας από τους ωραιότερους και πιο συναρπαστικούς αγώνες τοξοβολίας πεδίου πραγματοποιήθηκε την Κυριακή 7 Οκτωβρίου στη Ναύπακτο. Σε μία μαγευτική διαδρομή γύρω και μέσα από το κάστρο της πόλης, περισσότεροι από 90 τοξότριες και τοξότες έδωσαν τον καλύτερο εαυτό τους συμμετέχοντας στο 16ο διεθνές Total Field Game που διοργάνωσε ο ΑΣΤ Πέλοπας σε συνεργασία με την Ελληνική Ομοσπονδία Τοξοβολίας και το Δήμο Ναυπάκτου.

Συνολικά ο αγώνας περιελάμβανε 11 στόχους σε αποστάσεις από 11 έως και 37 μέτρα.

 

Οι “Κορύβαντες” για μια ακόμη φορά είχαν δυναμική παρουσία με 26 συμμετοχές κατακτώντας συνολικά 11 μετάλλια, εκ των οποίων 4 χρυσά, 3 αργυρά και 4 χάλκινα αλλά και ελπιδοφόρες επιδόσεις για τους πολλούς πρωτοεμφανιζόμενους αθλητές του συλλόγου μας που πήραν το “βάπτισμα του πυρός”.

 

Τα αποτελέσματα ανά κατηγορία έχουν ως εξής:

Ολυμπιακό Τόξο Ανδρών

1 CHENGHUA GUAN ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ Α.Ο. 290
2 ΜΠΛΑΝΗΣ ΦΩΤΙΟΣ ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ Α.Ο. 282
3 ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΙΔΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ Α.ΣΚ.Ο. ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ ΠΑΝΔΑΡΟΣ 260
4 ΜΟΥΝΤΟΓΙΑΝΝΑΚΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ Α.Τ.Ο. “ΦΙΛΟΚΤΗΤΗΣ” 249
5 ΘΕΜΕΛΗΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ – ΓΕΩΡΓΙΟΣ Γ.Α.Σ. ΧΟΛΑΡΓΟΥ 244
6 ΧΡΥΣΑΝΘΟΣ ΗΛΙΑΣ ΓΛΑΥΚΟΣ 219
7 ΘΕΟΔΩΡΟΥ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ Α.Σ.Τ. ΚΟΡΥΒΑΝΤΕΣ 208
8 CAROSI STEFANO Σ.Ο.Α.Α.Σ.Ο.Ε.Ε. 206
9 ΔΗΜΗΤΡΙΑΔΗΣ ΟΡΕΣΤΗΣ Α.Σ.Τ. – ΠΕΛΟΠΑΣ 186
10 ΠΑΥΛΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ ΔΩΡΙΔΑ Α.Σ 75

 

Ολυμπιακό Τόξο Γυναικών

1 ΣΚΑΡΤΣΙΑΡΗ ΕΥΓΕΝΙΑ ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ Α.Ο. 273
2 ΚΟΥΓΙΑΝΟΥ ΠΗΝΕΛΟΠΗ ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ Α.Ο. 226
3 ΜΠΙΣΙΑ ΙΩΑΝΝΑ – ΦΩΤΕΙΝΗ Σ.Ο.Α.Α.Σ.Ο.Ε.Ε. 199
4 ΛΟΥΒΕΡΔΗ ΠΟΛΥΞΕΝΗ Α.Σ.Τ. ΚΟΡΥΒΑΝΤΕΣ 194
5 NIANQI HUANG ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ Α.Ο. 188
6 ΚΑΡΟΖΙ ΕΛΙΖΑ Σ.Ο.Α.Α.Σ.Ο.Ε.Ε. 135
7 ΒΕΡΟΥΧΗ ΕΛΕΝΗ Α.Σ.Τ. ΚΟΡΥΒΑΝΤΕΣ 117

 

Σύνθετο Τόξο Ανδρών

1 ΚΟΥΜΕΡΤΑΣ ΣΤΑΥΡΟΣ Α.Σ.Η. ΕΚΗΒΟΛΟΣ 385
2 ΚΩΣΤΟΠΟΥΛΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ Σ.Ο.Α.Α.Σ.Ο.Ε.Ε. 375
3 ΛΑΜΠΡΑΚΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ Γ.Α.Σ. ΧΟΛΑΡΓΟΥ 366
4 ΚΟΝΤΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ Α.Σ.Η. ΕΚΗΒΟΛΟΣ 364
5 ΜΠΙΣΙΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ Σ.Ο.Α.Α.Σ.Ο.Ε.Ε. 344
6 ΡΙΖΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ Α.Σ.Τ. ΚΟΡΥΒΑΝΤΕΣ 340
7 ΓΡΕΒΕΝΙΩΤΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ Σ.Ο.Α.Α.Σ.Ο.Ε.Ε. 335
8 ΖΑΝΤΙΩΤΗΣ – ΧΑΤΖΟΥΔΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ Γ.Α.Σ. ΧΟΛΑΡΓΟΥ 326
9 ΣΤΑΪΚΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ Α.Σ.Τ. ΚΟΡΥΒΑΝΤΕΣ 318
10 ΛΑΜΠΡΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ Γ.Α.Σ. ΧΟΛΑΡΓΟΥ 316
11 ΦΟΥΝΤΖΟΥΛΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ Α.Ο. 316
12 ΟΙΚΟΝΟΜΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ Α.Ο. 306
13 ΠΑΛΑΙΟΓΙΑΝΝΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΜΑΧΗΤΙΚΟΣ ΤΡΟΠΟΣ 291
14 ΜΙΧΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ Α.Σ.Η. ΕΚΗΒΟΛΟΣ 287
15 ΑΝΤΩΝΑΚΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ Α.Σ.Τ. ΚΟΡΥΒΑΝΤΕΣ 274
16 ΚΑΡΤΕΡΟΛΙΩΤΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ ΔΩΡΙΔΑ Α.Σ 230

 

Σύνθετο Τόξο Γυναικών

1 ΣΕΡΒΟΥ ΧΡΙΣΤΙΝΑ ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΤΟΞΟΒΟΛΙΑΣ 341
2 ΤΖΑΝΟΓΛΟΥ ΠΟΛΥΜΝΙΑ Α.Σ.Η. ΕΚΗΒΟΛΟΣ 317
3 ΤΣΑΒΑΧΙΔΟΥ ΜΑΡΙΑ Α.Σ.Σ.Α. 311

 

Bare Bow Ανδρών

1 ΚΟΡΜΠΕΤΗΣ ΑΡΗΣ ΤΑΟ ΙΡΙΣ 289
2 ΧΑΣΑΛΕΥΡΗΣ ΤΑΞΙΑΡΧΗΣ Α.Σ.Τ. ΚΟΡΥΒΑΝΤΕΣ 271
3 ΚΟΡΝΙΖΟΥ ΝΑΠΟΛΕΩΝ Α.Σ.Τ. ΚΟΡΥΒΑΝΤΕΣ 236
4 ΒΙΣΒΑΡΔΗΣ ΚΥΡΙΑΚΟΣ-ΔΙΟΝΥΣΙΟΣ Τ.Ο.Ζ. ΑΡΤΕΜΙΔΑ 211
5 ΠΑΠΑΛΕΞΑΝΔΡΑΚΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ-ΧΑΡ. Α.Σ.Τ. ΚΟΡΥΒΑΝΤΕΣ 205
6 ΜΑΡΙΝΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ Τ.Ο.Ζ. ΑΡΤΕΜΙΔΑ 195
7 ΠΑΥΛΙΔΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ Τ.Ο.Ζ. ΑΡΤΕΜΙΔΑ 187
8 ΚΩΣΤΑΡΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ Α.Σ.Τ. ΚΟΡΥΒΑΝΤΕΣ 186
9 ΠΑΝΑΓΟΥΛΙΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ Τ.Ο.Ζ. ΑΡΤΕΜΙΔΑ 130
10 ΓΚΙΟΚΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ Α.Σ.Τ. ΚΟΡΥΒΑΝΤΕΣ 129
11 ΚΟΡΔΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΓΛΑΥΚΟΣ 57

 

Bare Bow Γυναικών

1 ΣΜΥΡΟΓΛΟΥ ΕΡΑΣΜΙΑ Α.Σ.Τ. ΚΟΡΥΒΑΝΤΕΣ 252
2 ΛΙΑΔΗ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ Α.Σ.Τ. ΚΟΡΥΒΑΝΤΕΣ 125
3 ΜΕΤΑΞΑ ΕΥΓΕΝΙΑ Α.Σ.Τ. ΚΟΡΥΒΑΝΤΕΣ 124
4 ΦΡΑΓΚΗ ΧΡΙΣΤΙΝΑ Α.Σ.Τ. ΚΟΡΥΒΑΝΤΕΣ 102

 

Traditional Bow Ανδρών

1 ΜΑΚΡΥΓΙΑΝΝΗΣ ΚΡΙΤΩΝ Α.Σ.Τ. ΚΟΡΥΒΑΝΤΕΣ 161
2 ΠΑΠΑΝΤΩΝΙΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ Α.ΣΚ.Ο. ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ ΠΑΝΔΑΡΟΣ 160
3 ΠΡΙΝΙΩΤΑΚΗΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ ΟΔΥΣΣΕΑΣ 135
4 POGRZEBA FRANK   ΓΕΡΜΑΝΙΑ 115
5 ΓΑΒΑΚΗΣ ΒΛΑΔΙΜΗΡΟΣ Α.Σ.Τ. ΚΟΡΥΒΑΝΤΕΣ 101
6 ΜΠΑΛΟΔΗΜΟΣ ΛΥΚΟΥΡΓΟΣ Α.Σ.Τ. ΚΟΡΥΒΑΝΤΕΣ 76
7 ΓΚΑΓΚΑΣΤΑΘΗΣ Α ΤΑΟΖ ΑΡΤΕΜΙΔΑ 68
8 ΟΡΦΑΝΙΔΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ Α.Ο. 64
9 ΜΑΡΓΑΡΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΣΚΟΠΕΥΤΙΚΗ ΑΘΛΗΤΙΚΗ ΛΕΣΧΗ ΦΛΩΡΙΝΑΣ 49
10 ΜΠΑΡΔΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ Α.Σ.Τ.Α. 46

 

Traditional Bow Γυναικών

1 ΣΚΟΥΡΤΗ ΣΟΦΙΑ Α.Σ.Τ. ΚΟΡΥΒΑΝΤΕΣ 97
2 ΤΣΩΤΣΟΥ ΕΛΕΝΗ ΣΚΟΠΕΥΤΙΚΗ ΑΘΛΗΤΙΚΗ ΛΕΣΧΗ ΦΛΩΡΙΝΑΣ 91
3 ΒΙΤΟΥΛΑ ΟΛΓΑ Α.Σ.Τ. ΚΟΡΥΒΑΝΤΕΣ 62
4 ΜΟΡΙΣΑΙΟΥ ΜΑΡΙΑ ΟΔΥΣΣΕΑΣ 56

 

Long Bow Ανδρών

1 ΠΑΓΑΝΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ Α.Σ.Τ. – ΠΕΛΟΠΑΣ 177
2 ΚΑΛΟΣΑΚΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ Α.ΣΚ.Ο. ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ ΠΑΝΔΑΡΟΣ 153
3 ΓΕΡΟΥΛΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ Α.ΣΚ.Ο. ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ ΠΑΝΔΑΡΟΣ 133
4 KOCI ILIR Α.Σ.Τ. – ΠΕΛΟΠΑΣ 125
5 ΑΙΜΟΥΧΙΔΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ Α.Σ.Τ. ΚΟΡΥΒΑΝΤΕΣ 124
6 ΠΑΪΠΑΗΣ ΡΗΓΑΣ Α.Σ.Τ. ΚΟΡΥΒΑΝΤΕΣ 117
7 ΡΑΠΤΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ Α.Σ.Τ.Α. 75
8 ΤΑΧΛΑΜΠΟΥΡΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ Α.Σ.Τ. ΚΟΡΥΒΑΝΤΕΣ 65

 

Long Bow Γυναικών

1 ΜΠΕΡΔΕΜΠΕ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ Α.Σ.Τ. ΚΟΡΥΒΑΝΤΕΣ 96
2 ΚΑΡΑΓΙΩΡΓΗ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ Α.Σ.Τ. ΚΟΡΥΒΑΝΤΕΣ 77
3 ΡΗΓΟΠΟΥΛΟΥ ΦΩΤΕΙΝΗ Α.Σ.Τ. ΚΟΡΥΒΑΝΤΕΣ 77
4 ΣΠΑΝΟΠΟΥΛΟΥ ΔΕΣΠΟΙΝΑ Α.ΣΚ.Ο. ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ ΠΑΝΔΑΡΟΣ 69
5 ΠΕΤΣΙΝΗ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ ΓΛΑΥΚΟΣ 37

 

Η Ομάδα του 16ου T.F.G. Lepanto…
…και οι κορυφαίοι των κορυφαίων κατά την βράβευσή τους

 

Τέλος, θα θέλαμε να συγχαρούμε όλους τους αθλητές και τις αθλήτριες που συμμετείχαν, τους φορείς που συνέδραμαν στην ομαλή και επιτυχή διεξαγωγή της διοργάνωσης και ιδιαίτερα όλους εκείνους που συμβάλουν με τον προσωπικό τους χρόνο και μόχθο για την ανάπτυξη και διάδοση του καταπληκτικού αγωνίσματος της τοξοβολίας πεδίου στη χώρα μας.

 

 

 

 

 

 

Πηγή αποτελεσμάτων: hellasarchery.gr

 

 

 

Κοινοποιήστε: