Την Κυριακή 30 Σεπτεμβρίου πραγματοποιήθηκε στο Δ.Α.Κ Κοζάνης αγώνας τοξοβολίας ανοιχτού χώρου υπό την αιγίδα της τοπικής επιτροπής Β.Ελλάδος της Ε.Ο.Τοξοβολίας σε συνεργασία με τον Οργανισμό Αθλητισμού & Νεολαίας Δήμου Κοζάνης και τον ΑΟ Τοξοβολίας “ΤΟΞΟΚΛΥΤΟΙ”.

Παρά το τσουχτερό (για την εποχή) κρύο και την συνεχή βροχόπτωση που δυσκόλεψαν τις προσπάθειες των αθλητών, ο κόσμος της τοξοβολίας έδωσε δυναμικό παρών και ανάμεσά τους οι τοξότριες και οι τοξότες του ΑΣΤ “Κορύβαντες”, οι οποίοι κέρδισαν συνολικά 7 μετάλλια:

 

  • Στην Β’ κατηγορία του Ολυμπιακού τόξου ανδρών, ο Θεοδόσης Πανταζόπουλος κέρδισε τη δεύτερη θέση

  • Στο Barebow ανδρών, 2ος ο Ταξιάρχης Χασαλεύρης

  • Χρυσό μετάλλιο στο Barebow γυναικών με την Όλγα Γκόσιου και χάλκινο με την Χριστίνα Φραγκή

  • Τριπλέτα στο βάθρο του Longbow ανδρών με Νίκο Αιμουχίδη, Νίκο Μαλλιαρουδάκη και Βασίλη Δούμπα.

 

 

Οι νικητές σε όλες τις κατηγορίες έχουν ως εξής:

  • Ολυμπιακό τόξο ανδρών (Α’ Κατ.)ΣΑΜΑΚΟΒΛΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ (Γ.Α.Σ.Κ. Ο ΑΡΧΕΛΑΟΣ)
  • Ολυμπιακό τόξο νέων ανδρών (Α’ Κατ.): ΜΥΣΤΑΚΙΔΗΣ ΠΟΛΥΧΡΟΝΗΣ (Γ.Α.Σ.Κ. Ο ΑΡΧΕΛΑΟΣ)
  • Ολυμπιακό τόξο εφήβων (Α’ Κατ.): ΧΑΡΙΣΗΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ (Γ.Α.Σ.Κ. Ο ΑΡΧΕΛΑΟΣ)
  • Ολυμπιακό τόξο νεανίδων (Α’ Κατ.): ΛΟΥΛΑ ΕΛΕΝΗ (Γ.Α.Σ.Κ. Ο ΑΡΧΕΛΑΟΣ)
  • Ολυμπιακό τόξο ανδρών (Β’ Κατ.): ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ ΣΤΕΡΓΙΟΣ (ΑΟΤ ΦΟΙΒΟΣ)
  • Ολυμπιακό τόξο νέων ανδρών (Β’ Κατ.): ΣΟΛΩΜΟΝΙΔΗΣ ΛΕΩΝΙΔΑΣ (ΣΚΟΑΑΠΘ)
  • Ολυμπιακό τόξο εφήβων (Β’ Κατ.): ΡΕΤΣΙΔΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ (Γ.Α.Σ.Κ. Ο ΑΡΧΕΛΑΟΣ)
  • Σύνθετο τόξο ανδρών (Β’ Κατ.): ΜΥΡΩΤΗΣ ΜΙΛΤΙΑΔΗΣ (Γ.Α.Σ.Κ. Ο ΑΡΧΕΛΑΟΣ)
  • Σύνθετο τόξο νεανίδων (Β’ Κατ.): ΣΑΜΑΚΟΒΛΗ ΒΑΣΙΛΙΚΗ (Γ.Α.Σ.Κ. Ο ΑΡΧΕΛΑΟΣ)
  • Ολυμπιακό τόξο ανδρών (Αναπτυξιακό): ΔΡΑΓΑΤΣΙΚΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ (ΑΟΤΚ ΤΟΞΟΚΛΥΤΟΙ)
  • Ολυμπιακό τόξο γυναικών (Αναπτυξιακό): ΚΕΣΙΔΟΥ ΑΝΝΑ (Σ.A.Λ. ΦΛΩΡΙΝΑΣ)
  • Ολυμπιακό τόξο παίδων: ΔΑΜΚΑΟΥΤΗΣ ΑΝΕΣΤΗΣ (Γ.Α.Σ.Κ. Ο ΑΡΧΕΛΑΟΣ)
  • Ολυμπιακό τόξο κορασίδων: ΜΗΛΙΩΡΗ ΜΑΡΙΑ (Γ.Α.Σ.Κ. Ο ΑΡΧΕΛΑΟΣ)
  • Ολυμπιακό τόξο παμπαίδων: ΤΖΗΤΗΡΙΔΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (Γ.Α.Σ.Κ. Ο ΑΡΧΕΛΑΟΣ)
  • Ολυμπιακό τόξο πανκορασίδων: ΚΟΚΤΣΙΔΟΥ ΚΑΣΣΙΑΝΗ (Γ.Α.Σ.Κ. Ο ΑΡΧΕΛΑΟΣ)
  • Ολυμπιακό τόξο παμπαίδων Β’: ΧΑΡΙΣΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ (Γ.Α.Σ.Κ. Ο ΑΡΧΕΛΑΟΣ)
  • Ολυμπιακό τόξο πανκορασίδων Β’: ΧΑΡΙΤΙΔΟΥ ΠΑΥΛΙΝΑ (Γ.Α.Σ.Κ. Ο ΑΡΧΕΛΑΟΣ)
  • Barebow ανδρών: ΚΟΡΜΠΕΤΗΣ ΑΡΗΣ (ΤΑΟ ΙΡΙΣ)
  • Barebow γυναικών: ΓΚΟΣΙΟΥ ΟΛΓΑ (ΑΣΤ ΚΟΡΥΒΑΝΤΕΣ)
  • Instinctive Bow Ανδρών: ΣΙΜΟΣ ΦΙΛΑΡΕΤΟΣ (Α.Σ.Α. ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ)
  • Longbow Ανδρών: ΑΙΜΟΥΧΙΔΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ (ΑΣΤ ΚΟΡΥΒΑΝΤΕΣ)
  • Traditional Bow Ανδρών: ΤΣΟΥΚΑΛΑΣ ΣΩΤΗΡΙΟΣ (Σ.A.Λ. ΦΛΩΡΙΝΑΣ)

 

Αναλυτικά, όλα τα αποτελέσματα στον ακόλουθο σύνδεσμο της Ε.Ο.Τοξοβολίας:

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΚΟΖΑΝΗ 30/09/2018

 

 

Τέλος, θα θέλαμε να σύγχαρούμε τους υπευθύνους του ΑΟ Τοξοβολίας “ΤΟΞΟΚΛΥΤΟΙ” για τη συνεισφορά τους στην άψογη διοργάνωση του αγώνα παρά τις αντίξοες καιρικές συνθήκες. 

 

Κοινοποιήστε: