Με απόλυτη επιτυχία πραγματοποιήθηκε την Κυριακή 27/05 το 13ο Total Field Game Κένταυρος. Αυτή τη φορά ήταν σειρά του Αγ.Δημητρίου στο Πήλιο με μία φανταστική διαδρομή που ξεκινούσε από την γραφική πλατεία της Ξηρόβρυσης και συνέχιζε για 4 Km εντός του απείρου κάλους δασικού τοπίου της περιοχής, περιλαμβάνοντας 10 στόχους (60 βέλη) σε διαφορετικές αποστάσεις.

Η ομάδα μας κέρδισε συνολικά 9 μετάλλια (4 χρυσά, 3 αργυρά και 2 χάλκινα) ενώ θετικές ήταν και οι επιδόσεις των πολλών πρωτοεμφανιζόμενων.

Αναλυτικά όλα τα αποτελέσματα έχουν ως εξής:

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ ΤΟΞΟ ΑΝΔΡΩΝ

1 ΞΙΑΡΧΟΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ Γ.Α.Σ. ΧΟΛΑΡΓΟΥ 257
2 ΜΠΛΑΝΗΣ ΦΩΤΙΟΣ ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ Α.Ο. 236
3 ΜΟΥΝΤΟΓΙΑΝΝΑΚΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΑΤ.Ο. “ΦΙΛΟΚΤΗΤΗΣ” 204

4 GUAN CHENGUA ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ Α.Ο. 200
5 ΚΑΡΑΡΗΓΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ Σ.Σ.Β. 199
6 ΠΑΤΑΚΙΟΥΤΗΣ ΘΩΜΑΣ Σ.Σ.Β. 195
7 ΜΑΡΚΟΥΪΖΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΠΕΛΟΠΟΣ ΠΑΤΡΩΝ 191
8 ΚΑΛΟΓΙΑΝΝΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ Α.Ο.Τ. ΑΧΑΙΟΙ 190
9 ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΙΔΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ Α.ΣΚ.Ο. ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ ΠΑΝΔΑΡΟΣ 179
10 ΓΙΑΝΝΑΚΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ ΑΟΤΚ ΤΟΞΟΚΛΥΤΟΙ 160
11 ΚΟΥΪΝΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ Σ.Ο.Α.Α.Σ.Ο.Ε.Ε.. 157
12 CAROSI STEFANO Σ.Ο.Α.Α.Σ.Ο.Ε.Ε.. 152
13 ΚΡΟΜΜΥΔΑΣ – ΑΝΔΡΕΑΔΗΣ ΜΙΧΑΗΛ Σ.Σ.Β. 127
14 ΣΜΥΡΛΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ Α.ΣΚ.Ο. ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ ΠΑΝΔΑΡΟΣ 104
15 ΔΡΑΓΑΤΣΙΚΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΑΟΤΚ ΤΟΞΟΚΛΥΤΟΙ 77

 

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ ΤΟΞΟ ΓΥΝΑΙΚΩΝ

1 ΚΑΤΟΥΝΗ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ – ΜΑΡΙΑ Σ.Σ.Β. 187
2 ΓΙΟΛΔΑΣΗ ΑΝΔΡΟΜΑΧΗ Σ.Σ.Β. 183
3 ΣΑΡΡΑ ΣΕΒΑΣΤΗ ΠΡΩΤΟΠΟΡΟΣ Ο.Μ.Α.Η. 168

4 ΤΣΑΦΕΤΟΠΟΥΛΟΥ ΔΕΣΠΟΙΝΑ – ΜΑΡΙΑ Σ.Σ.Β. 157
5 ΗΛΙΟΠΟΥΛΟΥ ΜΑΡΙΑ ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ Α.Ο. 65
6 HUANG NIANQI ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ Α.Ο. 51

 

ΣΥΝΘΕΤΟ ΤΟΞΟ ΑΝΔΡΩΝ

1 ΚΩΣΤΟΠΟΥΛΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ Σ.Ο.Α.Α.Σ.Ο.Ε.Ε. 324
2 ΚΟΥΜΕΡΤΑΣ ΣΤΑΥΡΟΣ Α.Σ.Η. ΕΚΗΒΟΛΟΣ 316
3 ΚΟΝΤΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ Α.Σ.Η. ΕΚΗΒΟΛΟΣ 295

4 ΓΙΑΝΝΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ Α.Σ.Η. ΕΚΗΒΟΛΟΣ 294
5 ΨΑΡΑΚΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ “ΦΑΕΘΩΝ” ΒΡΙΛΗΣΣΙΩΝ 293
6 ΛΑΜΠΡΑΚΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ Γ.Α.Σ. ΧΟΛΑΡΓΟΥ 289
7 ΝΟΥΣΗΣ ΦΑΙΔΩΝ – ΜΙΧΑΗΛ Γ.Α.Σ. ΧΟΛΑΡΓΟΥ 288
8 ΛΑΜΠΡΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ Γ.Α.Σ. ΧΟΛΑΡΓΟΥ 284
9 ΚΟΥΚΟΥΖΕΛΗΣ ΑΝΔΡΕΑΣ ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ Α.Ο. 257
10 ΜΠΙΣΙΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ Σ.Ο.Α.Α.Σ.Ο.Ε.Ε.. 257
11 ΜΩΡΑΪΤΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ Α.Σ.Η. ΕΚΗΒΟΛΟΣ 250
12 ΓΡΕΒΕΝΙΩΤΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ Σ.Ο.Α.Α.Σ.Ο.Ε.Ε.. 249
13 ΠΑΠΑΔΑΚΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ Α.Ο. 246
14 ΝΟΥΣΗΣ ΜΙΧΑΗΛ Γ.Α.Σ. ΧΟΛΑΡΓΟΥ 240
15 ΝΑΚΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΠΡΩΤΟΠΟΡΟΣ Ο.Μ.Α.Η. 233
16 ΚΥΡΙΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΚΥΡΙΑΚΟΣ ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ Α.Ο. 223
17 ΜΙΧΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ Α.Σ.Η. ΕΚΗΒΟΛΟΣ 211
18 ΦΟΥΝΤΖΟΥΛΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ Α.Ο. 202
19 ΡΙΖΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ “ΑΣΤ ΚΟΡΥΒΑΝΤΕΣ” 196
20 ΠΑΛΑΙΟΓΙΑΝΝΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΜΑΧΗΤΙΚΟΣ ΤΡΟΠΟΣ 180
21 ΣΤΑΪΚΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ “ΑΣΤ ΚΟΡΥΒΑΝΤΕΣ” 165

 

ΣΥΝΘΕΤΟ ΤΟΞΟ ΓΥΝΑΙΚΩΝ

1 ΣΕΡΒΟΥ ΧΡΙΣΤΙΝΑ ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΤΟΞΟΒΟΛΙΑΣ 276
2 ΔΟΥΚΑ ΑΝΝΑ ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ Α.Ο. 189
3 ΣΑΡΑΓΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ Α.Τ.Ο. “ΦΙΛΟΚΤΗΤΗΣ” 121

 

BARE BOW ΑΝΔΡΩΝ

1 ΚΟΡΜΠΕΤΗΣ ΑΡΗΣ ΤΑΟ ΙΡΙΣ 212
2 ΧΑΣΑΛΕΥΡΗΣ ΤΑΞΙΑΡΧΗΣ “ΑΣΤ ΚΟΡΥΒΑΝΤΕΣ” 192
3 ΠΑΠΑΚΩΣΤΑΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ Α.ΣΚ.Ο. ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ ΠΑΝΔΑΡΟΣ 176

4 ΚΑΡΛΙΑΥΤΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΠΕΛΟΠΟΣ ΠΑΤΡΩΝ 146
5 ΣΑΡΑΓΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ Α.Τ.Ο. “ΦΙΛΟΚΤΗΤΗΣ” 133
6 ΠΑΝΤΑΖΟΠΟΥΛΟΣ ΘΕΟΔΟΣΙΟΣ “ΑΣΤ ΚΟΡΥΒΑΝΤΕΣ ” 132
7 ΠΑΠΑΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΑΟΤΚ ΤΟΞΟΚΛΥΤΟΙ 130
8 ΛΕΙΒΑΔΙΩΤΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ” ΑΣΤ ΚΟΡΥΒΑΝΤΕΣ ” 118
9 ΝΙΚΟΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ Σ.Σ.Β. 115
10 ΠΑΠΑΛΕΞΑΝΔΡΑΚΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ  “ΑΣΤ ΚΟΡΥΒΑΝΤΕΣ” 110
11 ΚΟΡΝΙΖΟΥ ΝΑΠΟΛΕΩΝ ” ΑΣΤ ΚΟΡΥΒΑΝΤΕΣ ” 99
12 OWE ZIMMERMMAN GERMANY 96
13 ΡΗΓΟΠΟΥΛΟΣ ΜΙΛΤΙΑΔΗΣ ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΠΕΛΟΠΟΣ ΠΑΤΡΩΝ 66
14 ΤΣΙΡΟΓΙΑΝΝΗΣ ΝΕΚΤΑΡΙΟΣ Σ.Σ.Β. 58
15 ΓΑΒΑΚΗΣ ΑΙΑΣ ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΠΕΛΟΠΟΣ ΠΑΤΡΩΝ 43
16 ΚΑΣΑΠΗΣ ΝΙΚΟΛΑΣ ” ΑΣΤ ΚΟΡΥΒΑΝΤΕΣ ” 30

 

BARE BOW ΓΥΝΑΙΚΩΝ

1 ΓΚΟΣΙΟΥ ΟΛΓΑ ” ΑΣΤ ΚΟΡΥΒΑΝΤΕΣ ” 156
2 ΣΜΥΡΟΓΛΟΥ ΕΡΑΣΜΙΑ ” ΑΣΤ ΚΟΡΥΒΑΝΤΕΣ ” 141
3 ΛΙΑΔΗ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ ” ΑΣΤ ΚΟΡΥΒΑΝΤΕΣ ” 91

4 ΦΡΑΓΚΗ ΧΡΙΣΤΙΝΑ ” ΑΣΤ ΚΟΡΥΒΑΝΤΕΣ ” 88
5 ΜΕΤΑΞΑ ΕΥΓΕΝΙΑ ” ΑΣΤ ΚΟΡΥΒΑΝΤΕΣ ” 76
6 ΣΠΑΝΟΥ ΣΟΦΙΑ ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΠΕΛΟΠΟΣ ΠΑΤΡΩΝ 62
7 ΚΟΥΝΤΟΥΡΗ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ – ΧΡΙΣΤΙΝΑ ” ΑΣΤ ΚΟΡΥΒΑΝΤΕΣ ” 60
8 ΛΙΑΡΜΑΚΟΠΟΥΛΟΥ ΣΟΦΙΑ ” ΑΣΤ ΚΟΡΥΒΑΝΤΕΣ ” 54

 

TRADITIONAL BOW ΑΝΔΡΩΝ

1 ΜΑΚΡΥΓΙΑΝΝΗΣ ΚΡΙΤΩΝ ” ΑΣΤ ΚΟΡΥΒΑΝΤΕΣ ” 111
2 ΠΑΠΑΝΤΩΝΙΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ Α.ΣΚ.Ο. ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ ΠΑΝΔΑΡΟΣ 78
3 FRANK PROGRZEBA GERMANY 74

4 ΦΛΩΡΟΥΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΠΕΛΟΠΟΣ ΠΑΤΡΩΝ 74
5 ΓΑΒΑΚΗΣ ΙΑΣΩΝ ” ΑΣΤ ΚΟΡΥΒΑΝΤΕΣ ” 73
6 ΓΟΝΤΣΗΣ ΣΤΕΦΑΝΟΣ ΤΑΟ ΙΡΙΣ 70
7 ΒΕΡΓΙΔΗΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ ΟΔΥΣΣΕΑΣ 68
8 ΓΑΒΑΚΗΣ ΒΛΑΔΙΜΗΡΟΣ ” ΑΣΤ ΚΟΡΥΒΑΝΤΕΣ ” 68
9 ΠΡΙΝΙΩΤΑΚΗΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ ΟΔΥΣΣΕΑΣ 68
10 DANIEL NITA ROMANIA 68
11 CONSTANTIN CATACUZINO ROMANIA 65
12 ΟΡΦΑΝΙΔΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ Α.Ο. 58
13 ΕΣΚΙΟΓΛΟΥ ΘΑΝΟΣ ΦΟΙΒΟΣ ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ Α.Ο. 56
14 TTUTOR ANGELESCKOU ROMANIA 48
15 ΜΠΑΛΟΔΗΜΟΣ ΛΥΚΟΥΡΓΟΣ “ΑΣΤ ΚΟΡΥΒΑΝΤΕΣ” 47
16 ΠΑΠΑΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΤΟΞΟΒΟΛΙΑΣ 47
17 MUSTAFA AKDOGAN ROMANIA 46
18 ΦΛΩΡΟΥΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΠΕΛΟΠΟΣ ΠΑΤΡΩΝ 40
19 STEVEN CAMPELL USA 33
20 ΠΟΤΑΜΙΤΗΣ ΚΟΜΗΣ ΑΝΔΡΕΑΣ ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ Α.Ο. 32
21 STEFAN GHIORGHIU ROMANIA 30
22 ΜΠΑΡΔΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ Α.Σ.Τ.Α. 29
23 ZYBA PERPARIM Γ.Α.Σ. ΧΟΛΑΡΓΟΥ 25
24 PAVEL LUPU ROMANIA 24
25 ΠΑΟΥΡΗΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ ” ΑΣΤ ΚΟΡΥΒΑΝΤΕΣ” 22

 

TRADITIONAL BOW ΓΥΝΑΙΚΩΝ

1 ΣΚΟΥΡΤΗ ΣΟΦΙΑ ” ΑΣΤ ΚΟΡΥΒΑΝΤΕΣ ” 62
2 ΜΠΙΣΜΠΙΚΗ ΧΡΥΣΑΝΘΗ ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ Α.Ο. 56
3 ΒΙΤΟΥΛΑ ΟΛΓΑ ” ΑΣΤ ΚΟΡΥΒΑΝΤΕΣ ” 55

4 DRAGASCA RASITSA ΚΥΠΡΟΣ 40
5 ΦΑΡΜΑΚΗ ΕΥΑΝΘΙΑ ΠΡΩΤΟΠΟΡΟΣ Ο.Μ.Α.Η. 39
6 ΜΟΡΙΣΑΙΟΥ ΜΑΡΙΑ ΟΔΥΣΣΕΑΣ 33
7 CARLINE van der HOUWEN HOLLAND 25

 

LONG BOW ΑΝΔΡΩΝ

1 ΓΑΒΑΛΑΣ ΠΑΝΤΕΛΗΣ Γ.Α.Σ. ΧΟΛΑΡΓΟΥ 113
2 KRIEGHOFF DIETRICH ΚΥΠΡΟΣ 111
3 ΠΑΓΑΝΟΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΠΕΛΟΠΟΣ ΠΑΤΡΩΝ 100

4 MATTHIAS BLINDON GERMANY 83
5 ΚΑΛΟΣΑΚΑΣ ΑΝΔΡΕΑΣ Α.ΣΚ.Ο. ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ ΠΑΝΔΑΡΟΣ 77
6 ΠΑΪΠΑΗΣ ΡΗΓΑΣ ” ΑΣΤ ΚΟΡΥΒΑΝΤΕΣ ” 75
7 ΔΟΥΜΠΑΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ ” ΑΣΤ ΚΟΡΥΒΑΝΤΕΣ ” 60
8 ΚΑΛΟΣΑΚΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ Α.ΣΚ.Ο. ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ ΠΑΝΔΑΡΟΣ 56
9 ΤΣΑΚΑΛΑΚΗΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΤΟΞΟΒΟΛΙΑΣ 49
10 ILIR COSI ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΠΕΛΟΠΟΣ ΠΑΤΡΩΝ 49
11 ΠΑΝΤΕΛΕΩΝ ΓΕΩΡΓΙΟΣ-ΙΩΑΝΝΗΣ ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΠΕΛΟΠΟΣ ΠΑΤΡΩΝ 48
12 ADI ICHIM ROMANIA 43
13 ΡΕΝΤΑΚΗΣ ΙΓΝΑΤΙΟΣ ” ΑΣΤ ΚΟΡΥΒΑΝΤΕΣ ” 40
14 COSTEL OLAREAN ROMANIA 27

 

LONG BOW ΓΥΝΑΙΚΩΝ

1 ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΙΔΟΥ ΟΛΓΑ ” ΑΣΤ ΚΟΡΥΒΑΝΤΕΣ ” 111
2 ΜΠΕΡΔΕΜΠΕ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ ” ΑΣΤ ΚΟΡΥΒΑΝΤΕΣ ” 101
3 OANA ICHIM ROMANIA 48

4 ΣΠΑΝΟΠΟΥΛΟΥ ΔΕΣΠΟΙΝΑ Α.ΣΚ.Ο. ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ ΠΑΝΔΑΡΟΣ 38
5 ΓΙΑΝΝΟΥΛΑ ΚΟΥΛΛΑ ΚΥΠΡΟΣ 37

 

Συγχαρητήρια σε όλους όσους αγωνίστηκαν αλλά και σε όσους συνέβαλαν στην άψογη διοργάνωση !!!

Πηγή: hellasarchery.gr

Photo credits: Dimitris Varalis

Κοινοποιήστε: