Παραδοσιακή Τοξοβολία - Ολυμπιακή Τοξοβολία - Τοξοβολία Πεδίου

Τμήματα – Προπονητές

...

View More

Διακρίσεις

...

View More

Επικοινωνία

...

View More

Καλώς ήλθατε στην ιστοσελίδα του Αθλητικού Συλλόγου Τοξοβολίας

“ΚΟΡΥΒΑΝΤΕΣ”

Παραδοσιακή Τοξοβολία – Ολυμπιακή Τοξοβολία – Τοξοβολία Πεδίου

Στην ιστοσελίδα μας μπορείτε να βρείτε: βασικές πληροφορίες γύρω από το άθλημα της τοξοβολίας, όλα τα στοιχεία που αφορούν τον αθλητικό σύλλογο καθώς και ειδήσεις, αναδημοσιεύσεις και αποτελέσματα αγώνων τοξοβολίας.

 

————————  ARCHERY CALENDAR  ————————

Mar
23
Sat
2019
ΑΓΩΝΑΣ ΤΟΞΟΒΟΛΙΑΣ ΑΝΟΙΧΤΟΥ ΧΩΡΟΥ @ ΟΑΚΑ
Mar 23 – Mar 24 all-day
Mar
24
Sun
2019
17th TOTAL FIELD GAME @ Achaia Claus ΠΑΤΡΑ
Mar 24 all-day
Apr
6
Sat
2019
ΑΓΩΝΑΣ ΤΟΞΟΒΟΛΙΑΣ ΑΝΟΙΧΤΟΥ ΧΩΡΟΥ
Apr 6 – Apr 7 all-day
Apr
7
Sun
2019
WA 3D OPEN INTERNATIONAL @ Esch AUSTRIA
Apr 7 all-day
Apr
9
Tue
2019
EUROPEAN GRAND PRIX & QUOTA TOURNAMENT for EUROPEAN GAMES @ Bucharest ROMANIA
Apr 9 – Apr 13 all-day
IFAA WORLD INDOOR ARCHERY COMPETITION @ Wellington NEW ZEALAND
Apr 9 – Apr 12 all-day
Apr
13
Sat
2019
ΑΓΩΝΑΣ ΤΟΞΟΒΟΛΙΑΣ ΑΝΟΙΧΤΟΥ ΧΩΡΟΥ @ ΟΑΚΑ
Apr 13 all-day
Apr
19
Fri
2019
ΣΧΟΛΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΤΟΞΟΒΟΛΙΑΣ
Apr 19 all-day
Apr
22
Mon
2019
ARCHERY WORLD CUP stage 1 @ Medellin COLOMBIA
Apr 22 – Apr 28 all-day
Apr
26
Fri
2019
VERONICA’S CUP 2019 @ Kamnik SLOVENIA
Apr 26 – Apr 28 all-day
Apr
28
Sun
2019
PARA-ARCHERY EUROPEAN CUP 1st leg @ Olbia ITALY
Apr 28 – May 5 all-day
May
4
Sat
2019
ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΝΕΩΝ ΑΝΟΙΧΤΟΥ ΧΩΡΟΥ ΟΛΥΜΠ. & ΣΥΝΘΕΤΟΥ ΤΟΞΟΥ
May 4 – May 5 all-day
May
6
Mon
2019
ARCHERY WORLD CUP stage 2 @ Shanghai CHINA
May 6 – May 12 all-day
May
13
Mon
2019
EUROPEAN YOUTH CUP 1st leg @ Catez SLOVENIA
May 13 – May 18 all-day
May
18
Sat
2019
ΑΓΩΝΑΣ ΤΟΞΟΒΟΛΙΑΣ ΑΝΟΙΧΤΟΥ ΧΩΡΟΥ @ ΟΑΚΑ
May 18 – May 19 all-day
May
20
Mon
2019
ARCHERY WORLD CUP stage 3 @ Antalya TURKEY
May 20 – May 26 all-day
Jun
1
Sat
2019
ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΑΝΟΙΧΤΟΥ ΧΩΡΟΥ ΑΝΔΡΩΝ-ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΟΛΥΜΠ. & ΣΥΝΘΕΤΟΥ ΤΟΞΟΥ @ Παλλήνη
Jun 1 – Jun 2 all-day
Jun
3
Mon
2019
WORLD PARA-ARCHERY CHAMPIONSHIP 2019 @ ’s-Hertogenbosch NETHERLANDS
Jun 3 – Jun 9 all-day
Jun
9
Sun
2019
18th TOTAL FIELD GAME @ Τσαγκαράδα ΠΗΛΙΟ
Jun 9 all-day
Jun
10
Mon
2019
WORLD ARCHERY CHAMPIONSHIP 2019 @ ’s-Hertogenbosch NETHERLANDS
Jun 10 – Jun 16 all-day
Jun
14
Fri
2019
EUROPEAN GAMES @ Minsk BELARUS
Jun 14 – Jun 30 all-day
Jun
29
Sat
2019
IFAA AFRICAN REGIONAL FIELD ARCHERY CHAMPIONSHIP @ Lusaka ZAMBIA
Jun 29 – Jul 2 all-day
ΑΓΩΝΑΣ ΤΟΞΟΒΟΛΙΑΣ ΑΝΟΙΧΤΟΥ ΧΩΡΟΥ @ ΟΑΚΑ
Jun 29 – Jun 30 all-day
Jul
1
Mon
2019
ARCHERY WORLD CUP stage 4 @ Berlin GERMANY
Jul 1 – Jul 7 all-day
Jul
5
Fri
2019
30th SUMMER UNIVERSIADE @ Napoli ITALY
Jul 5 – Jul 10 all-day
Jul
6
Sat
2019
PARA-ARCHERY EUROPEAN CUP 2nd leg @ Nove Mesto CZECH REP.
Jul 6 – Jul 14 all-day
Jul
15
Mon
2019
EUROPEAN YOUTH CUP 2nd leg @ Bucharest ROMANIA
Jul 15 – Jul 20 all-day
Aug
2
Fri
2019
IFAA EUROPEAN FIELD ARCHERY CHAMPIONSHIP @ Doorwerth NETHERLANDS
Aug 2 – Aug 10 all-day
Aug
3
Sat
2019
19th TOTAL FIELD GAME @ Δαφνούλα ΙΩΑΝΝΙΝΑ
Aug 3 all-day
Aug
6
Tue
2019
PAN AMERICAN GAMES 2019 @ Lima PERU
Aug 6 – Aug 11 all-day
Aug
19
Mon
2019
WORLD ARCHERY YOUTH CHAMPIONSHIP @ Madrid SPAIN
Aug 19 – Aug 25 all-day
Aug
27
Tue
2019
ΠΑΝΕΥΡΩΠΑΪΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛ. ΕΝΟΠΛΩΝ ΔΥΝΑΜΕΩΝ & ΔΙΑΚΡ. ΑΓ. ΕΛΛ.-ΚΥΠΡΟΥ @ Λαμία
Aug 27 – Aug 31 all-day
Sep
2
Mon
2019
WA 3D WORLD CHAMPIONSHIP @ Lac La Biche CANADA
Sep 2 – Sep 6 all-day
Sep
7
Sat
2019
ΑΓΩΝΕΣ ΤΟΠΙΚΗΣ ΕΠΙΤΡΟΠΗΣ ΒΟΡΕΙΟΥ ΕΛΛΑΔΟΣ
Sep 7 – Sep 8 all-day
ΑΓΩΝΕΣ ΤΟΠΙΚΗΣ ΕΠΙΤΡΟΠΗΣ ΝΟΤΙΟΔΥΤΙΚΗΣ ΕΛΛΑΔΟΣ
Sep 7 – Sep 8 all-day
Sep
9
Mon
2019
IFAA WORLD BOWHUNTER CHAMPIONSHIP @ Yankton USA
Sep 9 – Sep 15 all-day
Sep
14
Sat
2019
EUROPEAN CLUB TEAMS CUP @ Catez SLOVENIA
Sep 14 – Sep 15 all-day
ΑΓΩΝΕΣ ΤΟΠΙΚΗΣ ΕΠΙΤΡΟΠΗΣ ΚΕΝΤΡΙΚΗΣ ΕΛΛΑΔΟΣ
Sep 14 – Sep 15 all-day
Sep
28
Sat
2019
ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΛΛΑΔΟΣ ΑΝΟΙΧΤΟΥ ΧΩΡΟΥ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΥ ΤΟΞΟΥ @ Β.Ελλάδα
Sep 28 – Sep 29 all-day
Sep
30
Mon
2019
EUROPEAN FIELD CHAMPIONSHIPS @ Mokrice Catez SLOVENIA
Sep 30 – Oct 5 all-day
Oct
5
Sat
2019
ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΛΛΑΔΟΣ ΑΝΟΙΧΤΟΥ ΧΩΡΟΥ ΣΥΝΘΕΤΟΥ ΤΟΞΟΥ
Oct 5 – Oct 6 all-day
Oct
12
Sat
2019
ΑΓΩΝΑΣ ΤΟΞΟΒΟΛΙΑΣ ΑΝΟΙΧΤΟΥ ΧΩΡΟΥ @ ΟΑΚΑ
Oct 12 – Oct 13 all-day
Oct
13
Sun
2019
20th TOTAL FIELD GAME @ Κάστρο ΝΑΥΠΑΚΤΟΣ
Oct 13 all-day
Oct
19
Sat
2019
ΑΓΩΝΑΣ ΤΟΞΟΒΟΛΙΑΣ ΚΛΕΙΣΤΟΥ ΧΩΡΟΥ @ Κάρυστος
Oct 19 – Oct 20 all-day
Oct
26
Sat
2019
ΑΓΩΝΑΣ ΤΟΞΟΒΟΛΙΑΣ ΑΝΟΙΧΤΟΥ ΧΩΡΟΥ
Oct 26 – Oct 27 all-day
Nov
2
Sat
2019
ΔΙΑΚΡΑΤΙΚΟΣ ΑΓΩΝΑΣ ΕΛΛΑΔΑΣ – ΚΥΠΡΟΥ
Nov 2 – Nov 3 all-day
Nov
9
Sat
2019
ΑΓΩΝΑΣ ΤΟΞΟΒΟΛΙΑΣ ΚΛΕΙΣΤΟΥ ΧΩΡΟΥ
Nov 9 – Nov 10 all-day
Nov
23
Sat
2019
ΑΓΩΝΑΣ ΤΟΞΟΒΟΛΙΑΣ ΚΛΕΙΣΤΟΥ ΧΩΡΟΥ
Nov 23 – Nov 24 all-day
Dec
13
Fri
2019
ΑΣΕΑΔ – ΑΓΩΝΑΣ ΕΝΟΠΛΩΝ ΔΥΝΑΜΕΩΝ @ Δεκέλεια
Dec 13 all-day
Dec
14
Sat
2019
ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ Κ.Χ. ΜΙΚΡΩΝ ΗΛΙΚΙΑΚΩΝ ΚΑΤΗΓΟΡΙΩΝ @ Δεκέλεια
Dec 14 all-day
Dec
15
Sun
2019
ΑΓΩΝΑΣ ΤΟΞΟΒΟΛΙΑΣ ΚΛΕΙΣΤΟΥ ΧΩΡΟΥ @ Δεκέλεια
Dec 15 all-day
Dec
21
Sat
2019
ΑΓΩΝΕΣ ΤΟΞΟΒΟΛΙΑΣ ΚΛΕΙΣΤΟΥ ΧΩΡΟΥ ΤΟΠΙΚΩΝ ΕΠΙΤΡΟΠΩΝ
Dec 21 – Dec 22 all-day